Nūdisms (jeb natūrisms) Jautājumos un Atbildēs

Fotomākslinieka Mārtiņa Plūmes darbs.
Vairāk šā mākslinieka interesantos darbus var aplūkot šeit>

Rakstu par nūdistiem presē netrūkst. Taču - parasti tos raksta nezinātāji, labākajā gadījumā intervējot kādu nūdistu paziņu vidū. Turklāt pašus interesantākos jautājumus izstrīpo viņa majestāte Redaktors. Tā „trakākie” jautājumi paliek neatbildēti, bet informācijas vakuumu aizpilda minējumi, un tad nav brīnums, ka publika iedomājusies, ka tie „ēd bērnus”, „nodarbojas ar publisku seksu” vai citi, pēc patikas baisi blēņustāsti, katram pēc savas paša samaitātības.

Zemāk gribētos noskaidrot, ar ko tad nūdisti atšķiras no citiem kailuma cienītājiem. Jo itin bieži vienu grēkus piedēvē citiem.

     Kāpēc nūdisti sauļojas un peldas kaili?

Tāpēc, ka apģērbs ir neērts, kaitīgs veselībai (kā zināms - apģērbu cilvēce ir izgudrojusi lai pasargātu ķermeni no aukstuma, tūkstošiem gadu cilvēki bija staigājuši kaili - bet tagad, pat vasaras svelmē, lielākā daļa cilvēku ievīstās gaisu un saules staru necaurlaidīgās drānās [piem., blīvos džinsos] un vēl apakš tiem valkā iespīlētas apakšbikses!), nehigiēnisks, nekomfortabls, un tas viss jo vairāk pludmalē, kur rodas „neizgludināmas” derdzīgas iedeguma rievas baltu pusmēnešu formā (kā ir konstatējuši pētnieki - neiedegušās ķermeņa daļas, it īpaši ja tās sadala ķermeni pa perimetru - `”sarauj” ķermeņa bioenerģetisko lauku). Tas ir gan miesiska gan garīga komforta jautājums. Un mūsu senči, ieskaitot pat vectētiņu paaudzi tādu niekkalbību, kā peldtērps vēl nebija izgudrojuši, un neapmira vis, re kā! Kā domājiet, kādam nolūkam kalpoja zirgvelkamās „peldkabīnes” Jūrmalas fotogrāfijās vēstures muzejos?? Nu… domājiet, domājiet - labi, nespīdzināšu, apakšveļu ieviesa starp 1. un 2. Pasaules kariem, bet peldtērpus vēl vēlāk. Tātad peldkabīnes bija domātas kailpeldei.

Bet slimīgā kautrības „mode” ieviesās Viktoriānisma laikmetā viduslaikos, aiz melu pilno reliģisko fanātiķu - puritāņu murgpilno ideju maskas. Līdz tam kailums bija, kā liecina daudzi vēstures avoti (diez kāpēc to noklusē skolās), vispārpieņemts zvejnieku, galdnieku, zemnieku u.c. „melno apkaklīšu” vienīgais amata tērps.

  Vai tad kauns nav no svešiem?

Kauns ir no neķītriem darbiem un domām, bet ne kailuma. Bībelē stāv rakstīts „Cilvēks radīts pēc Dieva tēla un līdzības, Pilnīgs, Radības Kronis, Augstākais Sasniegums”. Vai kaunoties no šāda ķermeņa mēs nezaimojam Dievu?? Iedoma kaunēties no ķermeņa ir neticami stulba, klīrīga un bez iemesla pazemo pretējo dzimumu, sakot, ka tas no skata vien kā tāds kafijas automāts uzreiz iedūcas, ierūcas, un nespēj nedomāt par seksu.

Sieviete - seksmašīna, vīrietis - staigājošs maniaks?? Faktiski, Bībeli pārzinošie zin, ka, piemēram, pravietis nevarēja būt tāds, kas nestaigāja kails, Jēzus bija daudzreiz publiski kails, mācekļi arī, senie kristieši arī, Dievs divreiz sodīja tos kas apsmēja kailumu un uzlielīja tos kas bija kaili (Noāss un Dāvīds), toties puritāņu idejas (aizsegties Paradīzes Dārzā) bija paša Sātana inspirētas. Mēs esam droši, ka „viss kas dabīgs, nav riebīgs”. Un cilvēka āda ir estētiski skaista, tā, ka par to nav jākaunas. Šajā sakarā ir labs teiciens: "Grēks ir nevis kails ķermenis, bet grēcīgas ir mūsu domas!"

    Varbūt nūdisti ir cilvēki, kam Laimiņa šūpulī aizmirsusi ielikt kauna jūtas?

Noteikti nē! To pierāda tas, cik jutīgi reaģē nūdistu pludmale uz jaunpienācēju, kas uzvedas savādi, grozās, gorās, cieši raugās citiem jostasvietas rajonā. Ir pat gadījies pārspīlēt, un daudz nedomājot par likumību, padzīt vienu otru bezvainīgu. Ja tā, ļoti žēl, bet bez kļūdām/plankumiem nav pat Saule.

    Vai nūdisti ir seksa giganti vai otrādi, galīgi impotenti?

Ne viens, ne otrs. Parasti, bet veselīgāki par vidusmēru, cilvēki. Un ar seksu tie nodarbojas savā laulībā aiz slēgtām durvīm. Tiesa, kā jau visa sabiedrība izdiedzējusi krietnu izvirtuļu procentu, tā arī kailsauļošanās mīļotāju vidū var ietrāpīties kāda „melnā avs”, taču to ātri pamana un sūta pupās. Kā tās „pupas” klasificējas, par to lasi tālāk. Vārdu sakot, nūdistu ideoloģija strikti noskalda, ka nūdisms seksuālu motīvu dēļ ir nepieļaujams. Ja kādam šķiet savādāk - ejiet spēlēties citā smilšukastē. Galvenais, neattiekties pret pludmali kā pret vietu, kur var „nocelt” kādu un aizvilkt zem krūma. Galīgi atmest tādu iespēju nevar, bet arī uzskatīt kailumu par vieglas iegūstamības izpausmi, nav vērts. Itin viegli atbildē saņemt ar kaut ko smagu pa „viegli pieejamo un neaizsargāto”.

    Vai tad iespējams paskatīties uz kailu jaunuvi, lai „nesaceltos”?

Iesākumā varbūt var trāpīties arī tāds reflekss. Turbānos staigājošajiem Modžahediem laikam notiek tāda pati ķibele, kad viņiem gadās ielūkoties sievietē zem SEJAS šķidrauta, Evenkiem saberzējoties ar DEGUNIEM, bet Āfrikas nēģeriem kailas krūtis un „vāverīte” neizraisa ne mazākās emocijas. Gluži kā mūsu kultūrā, piemēram kaila nabiņa starp T-kreklu un džinsiem vai kājas lielais īkšķis. Tātad iekāres refleksi ir apziņas produkts, kas dzīves laikā viegli modificējas, dreifē. Un vēl, apziņa jutīgi reaģē uz publikas klātbūtni, un personiskajā vannas istabā siltuma/aukstuma svārstības daudz varbūtāk var izsaukt negribētu erekciju, nekā ļaužu pilna pludmale. Un pat, ja tāda notiksies, var uzsegt pludmales dvielīša stūri, var pagriezties uz muguras, var paplunčāties aukstajā ūdenī, un ja tas viss nenostrādā, neviens un neviena netīšas erekcijas dēļ ģībonī nekritīs. Pilnīgi droši. Sašutuma vētra būs tikai par tīšu „manuālo stimulāciju”.

   Vai tas ir vienīgais ar ko „darās” nūdisti?

Ak nē, jel. Ir virkne saunu, kur zēni meitenēm un meitenes zēniem paberzē muguriņu un ieper ar svaigi plūktām slotiņām (un pilnīgi bez jebkādām izvirtībām). Tajās daudzas ģimenes nāk ar visiem bērniem un nebūt neuzskata par piedauzīgu mazgāties tieši tāpat, kā to darīja mūsu senči gadu tūkstošiem un „neizvirta”, līdz pēkšņi mūsu vecāku paaudze izdomāja, ka „ni, ni, ni!”. Starp citu - Vācijā vēl šobaltdien pirtis nav sadalītas „vīriešu' un „sieviešu”.

    Vai tiesa, ka ierakstoties nūdistos, jānodzen viss intīmais apmatojums?

Noteikti nē, jo tā ir katra paša brīva izvēle, kādu un vai vispār frizūru veidot „tur apakšā”. Protams, ka gaumīgi kopta intīmā vieta ir ieteicama visiem bez izņēmuma. Ko tas dod? Sk. šeit>.
    
Turklāt, absolūtais vairākums par nūdistiem saukto, nemaz  nav tajos „ierakstījušies”, un noliedz pat savu dvēselisko piederību - saka, mēs neesam „nekādi nūdisti”, mēs tikai atpūšamies kaili… Visam savs laiks, neviens nav jāsteidzina apjaust savu īsto vietu un piederību, vai pārliecību

    Vai tiesa, ka nūdisti arī mājas staigā kaili, un viņu bērni onanē vecāku priekšā? Kā viņiem nav neērti?

Daži tiešām mājās jūtas ērtāk kaili, taču tādu ir skaidrs, ka mazākums. Bērni tiek audzināti daudz tikumiskāk nekā daudzi, tā sauktajās „normālajās” ģimenēs, un publiska masturbācija ir neiedomājama, nepieļaujama. Faktiski VISI bērni piedzimst un ilgi aug bez mazākās idejas par to, ka kailums būtu jāslēpj. Jo slimīgs kaunīgums rodas no mākslīga sabiedrības uzskatu radīta priekšstata mazā cilvēciņa smadzenēs. Vienam šis apziņas iecirknis ir izdedzināts līdz kaulam, - tāds iespējams, drīzāk apvemsies nekā spēs skatīt pliku citu sava dzimuma pārstāvi. Otram apziņas bojājums ir mazāk smags, jo iespaidošana ir veikta ne tik dziļi, un kādi notikumi, sakritības, apstākļi, paraugs ar piemēru var atmodināt viņu veselo un senāko - nesamaitāto sapratni.

Tādi ir kā zelta tīrradņi samaitātajā sabiedrībā. Cilvēki, kas spēj (un var atļauties) viens otram uzticēties. Nav vēl dzirdēts NEVIENS gadījums, kad nūdists būtu izrādījies zaglis vai izvarotājs. Vai „baltdibenu” sabiedrībā kāds spēj apgalvot to pašu?? Un, starp citu, kā liecina statistikas dati - vairāk kā puse cilvēku ir ar mieru i sauļoties i peldēties kailiem, bet to neļauj ieaudzinātā (ieperinātā) kauna izjūta. Un daudzi to dara, bet tikai tad, ja neviens neredz...

    Vai tiesa, ka nūdistiem nav brīv nēsāt apakšbikses, krūšturus, un naktī obligāti jāguļ kailiem?

Nē, tas viss ir gaumes lieta. Kā arī veselības jautājums, jo, piemēram, krūšturis gandrīz 200 reizes palielina krūts dziedzeru vēža varbūtību, bet tā nēsāšanas pārtraukšana jau dažu mēnešu laikā var palīdzēt onkoloģiskajai vainai pašizārstēties. Tāpat ir ar vīriešiem - ir 100% konstatēts, ka iespīlētu apakšbikšu nēsāšana četras reizes palielina tādas nejaukas kaites, kā prostatīta rašanos. (sīkāks apraksts šeit>).

Bez apakšbiksēm staigā 7% nācijas mūsdienās, liecina aptaujas, gandrīz tikpat cik nūdistu. Naktī kaili guļ ļoti daudzi cilvēki, patiesībā apmēram katrs/katra otrais/otrā. Jo tas ir tikai veselības, komforta un gaumes jautājums. Arī tradīciju, jo, piemēram, Francijā gandrīz visi guļ kaili.

    Nu bet tā klasifikācija, strāvojumi, kādi tie ir?

Natūristi - izģērbjas, kad tas sniedz miesisku komfortu. Parasti pludmalē. Augsti vērtē visu dabīgo, Dabu; tuvi uzskatos „Zaļajiem”.

 Nūdisti - būtībā tas pats, tikai senāks nosaukums, kam tagad sāk parādīties jauna nozīme, izģērbjas garīga/psiholoģiska komforta plus miesiska komforta dēļ, tātad ne tikai pie „Dabas krūts”. Daudzi bieži šos terminus jauc - pat atkailināšanās piekritējos nav viennozīmīga traktējuma. Faktiski varētu rast skaidrību apskatot atkailināšanās piekritējus pēc kautrīguma gradācijas.

Un tātad - ir ļoti kautrīgi cilvēki, bet kas tomēr grib būt pie dabas „Ādama un Ievas” kostīmā. Tādi parasti izvēlas ļoti vientuļas vietas, kur varētu paslēpties no svešām acīm. Parasti viņi ir vieni vai pāros. Un te pirmajā vietā izvirzās drošības jautājums. Jo tādi vienpatņi, bet it īpaši pāri, kā ar „magnētu” pievelk seksuāli „nobažījušos” īpatņus. Un bez tam, faktiski, atrazdamies kailā veidā sabiedriskā vietā, šie cilvēki „pārkāpj likumu”. Tāpēc daudzi no viņiem, ja tā varētu izteikties - „ar zobu sāpēm”, izvēlas mazāko no ļaunumiem - sauļojas nūdistu pludmalēs.

Bet arī te viņi cenšas norobežoties no pārējiem - ceļ no jūras izskalotiem dēļiem, vai līdzatvestām širmām „aizsargvalni”, un peldēties arī šeit bieži iet uzģērbjot peldbikses. Bet daudziem tas - atrašanās cilvēku vidū, kas pilnīgi nekautrējas sava kailuma, tomēr nav pieņemami. Un tādi sauļojas, ja tā varētu izteikties „kopējas drošības” zonā - ne nūdistu pludmalē, bet parastajā, kāpās, ne pārāk tuvu viens pie otra, un tomēr ne pārāk tālu - rodas it kā kopatbildības un savstarpējas drošības sajūta. Parasti viņi ir „dziļi ierakušies”, vai uzcēluši „aizsargvalni”, tā lai varētu sauļoties kaili, bet peldēties iet peldbiksēs. Tādas zonas ir izkaisītas pa visu Vidzemes puses pludmali, sākot no Vecāķiem (aiz bijušās pionieru nometnes „Čaika” un Mangaļsalas pusi), Kalngali utt. Tātad, faktiski natūristi ir tie cilvēki, kam patīk būt pie dabas krūts kailam, neatkarīgi no kautrības mēra, bet arī neuzbāžoties citiem ar savu kailumu.

Un nūdisti savukārt, faktiski ir natūristu pretstats pēc šī parametra - viņus neuztrauc citu kailums un paši viņi nekautrējas izrādīt savu kailumu citiem, un kā minējām augstāk - atkailinās ne tikai pludmalēs, bet arī daudzos kopējos pasākumos ārpus pludmales.

Strīkeri - kustība, kas atrodas uz pieļaujamā robežas, izģērbjas lai gūtu popularitāti, pelnītu naudu, atvērtu karjeras iespēju, derību dēļ, vai vienkārši adrenalīna dēļ (bet ne seksuālu mērķu vadītiem).

Freeboleri un knickerless kustība - staigā bez apakšbiksēm, lielākā daļa neinteresējas par sociālu kailumu. Tikai mazākā daļa no tiem ir ekshibicionistiski noskaņoti.

Brafree kustība - staigā bez krūštura zem apģērba, uz cita veida kailumu noskaņoti neitrāli.

Topless kustība - cīnās par sieviešu līdztiesību pludmalē nenēsāt krūšturi, kā pieņemts vīriešiem, argumentējot, ka mazas sieviešu krūtis var būt mazākas par lielām vīriešu krūtīm, un tās nav „seksuālie orgāni”. Patiesībā sievietēm seksuālais orgāns ir „iekšpusē”, droši noslēpts, un bez aptaustīšanas to neieraudzīt, toties vīriešiem tas tur priekšā arī nav „seksuālais” orgāns, parasti, jo lai notiktu sekss, to nāksies pamatīgi pārveidot - tam vispirms jākļūst par kārtīgu Fallu. Jebkurš impotents to pie tiesas apliecinās, zvērot pie Bībeles.

Pārējās „kailo” kustības ir seksuāli orientētas, tāpēc nūdisti ar tiem nedraudzējas, vai tikai piecieš, ja tās savu „īpašo” interesi patur kaut cik noslēpumā. Tādas ir:
Geji / lezbietes - tādu Latvijā kailsauļotāju vidū ir ne mazums, tikai tiem ir savas kopošanās vietas.
Ekshibicionisti - "narcisisti", tīksminās par sevi un ar sajūsmu ļauj to darīt pārējiem.
Vuajeristi (virinātāji) - slimi vīriņi pusmūža krīzē. Tiem izsauc baudu pēkšņi atkailināties citu priekšā.
Vuajeristi (slēptie) - erotisko bilžu tīkotāji, „Fotoamatieri”. Cik nav samestas jūrā vai pārlauztas pret celmu viņu lētās „Smenas” (ar dārgāku tehniku šamie neriskē), bet rītu tie nāk atkal, zilu aci, rāpus „po plastunski”, tup krūmos un gaida savu „Lielo Lomu”, tā arī nenākdami pie sajēgas, ka TE NAV ne pornogrāfisku, ne pat diži erotisku skatu.
Vuajeristi (nekaunīgie) - lūriķi - „krūmu bridēji” - caurām dienām ložņājošie pa pludmales krūmiem, alkstoši ieraudzīt „intīmus” skatus. Gadās ka tādi, pilnīgi nekaunīgi, redzot ka cilvēks vai pārītis ir "noenkurojušies" kāpās vientulībā, nekaunīgi iet garām gandrīz vai uzkāpjot virsū. Arī slimie...
Nereti vienā tādā cilvēkā apvienojas visas trīs augstāk minētās pazīmes. Brr...
Publiskie onanētāji - tikpat slimi nabadziņi, kuriem viss kaifs rodas no tā, ka uz viņiem dusmojas un šos ieklapē lai atjēdzas… Neatjēdzas vis.

Tāpat jaunekļi padsmitnieki - tādi piemēram, arī parastajās pludmalēs cenšas iekļūt pārģērbšanās kabīnes otrajā pusē, kad pretējā pārģērbjas sieviete, lai „pamielotu” acis pa tur izurbtajiem caurumiem un masturbētu. Starp citu - tās ir sekas tam, ka jaunekļi nav pieradināti redzēt kailu ķermeni un uztvert to dabiski...


Doggeri - tiecas pēc intīmiem glāstiem (un ja tie būtu glāsti vien…) taisni publikas uzmanības centrā, gluži kā suņi auru laikā - katrs jau sajūkot pa savam. Šādi pārīši ātri atrod kopēju valodu ar svingeriem - to aizraušanās ir grupveida sekss, un lielākoties tie labi saprotas ar „zilajiem zēniem” un „rozā meitenēm”. Katrā ziņā nūdistu pludmalē tādi mēdz ieklīst tikai pārpratuma pēc.

Statistika apliecina - pasaulē nūdistiem ir aptuveni 3 reizes stabilākas laulības, 10 reizes zemāks dzimumnoziedznieku īpatsvars, 4 reizes mazāks izvaroto skaits. Vēl kāds novērojums „iz dzīves” - ja kāds izmēģina to brīvību, ko sniedz apģērba neesamība, jau drīz tas ir „savaņģots uz mūžu”, kā pie labdarbīga magnēta. Ir vērts izmēģināt! Narkotikas ir puņķi, salīdzinājumā ar šo brīvības pakāpi. Tikai no pirmajām mirst pēc nedaudziem gadiem bezgala mokās, bet nūdisti dzīvo mūžu spraigi kā lociņi un spēj mīlēties līdz sirmam vecumam par „vīriešu menopauzi” smejoties atgāzušies.
    
Patiesi, tas būtu tik lieliski, ja pasaule reiz senvēsturē nebūtu aizgājusi pa sūro maldu ceļu - ģērbties nevis sala, bet izrādīšanās dēļ. Tad tā būtu katra indivīda brīva izvēle, staigāt kaut ar kažoku, vai staigāt pliks kaut uz Prezidentes Pili. Nu jā, jebkurā sabiedriskā vietā, kā tas reiz ilgus gadu tūkstošus vēsturē bija pašsaprotami, un ir vēl joprojām dažās tropiskās zonas valstīs, skandalozajā Cap`dAgde pilsētā Francijā un, šķiet tikko pieņemtā likuma ietvaros Barselonā. Ir neticami grūti būt „nejaukam”, kad esi kails. Psiholoģiski trūkst bruņu. Cilvēces visa vēsture ir tūkstošiem karu vēsture. Tikai daži no tiem izkaroti kailu karotāju starpā ( ir arī tādi zināmi). Tātad „kailajā” Zemeslodes pusē karu nebūtu. Visa Civilizācija nebūtu tūkstošiem reižu atsviesta atpakaļ tumsonībā. Kas viss tikai MUMS nebūtu…

A kur tad ir tās nūdistu pludmales pie mums?

Pierīgā ir divas plaši pazīstamas pludmales: senākā (un kulturālākā, intileģetākā) atrodas Inčupē (uz Pabažu pusi), un Vecāķos - bet te ir zems kultūras līmenis, jo tā ir tuvu "parasto mirstīgo" pludmalei, un te bieži ieklīst visādi īpatņi ... Tāpat pēdējos gados daudzas pašvaldības ir atļāvušas ierīkot 'kailsauļotāju' vietas pie savu teritoriju ūdenskrātuvēm. Piemēram Lielupē (pie upes ietekas jūrā), Buļļupē. Kā arī Liepājā un Ventspilī. Ir vairākas pašizveidojušās zonas gar visu Latvijas piekrasti, parasti nomaļākās vietās, piemēram no Tūjas līdz Salacgrīvai.

Pēc http://www.nudisms.lv/article.php?storyid=26 motīviem

===///===

Piebilde. "Kad sāk runāt par sauļošanās kaitīgumu vai reliģioziem aizliegumiem, es sāku domāt, ka cilvēks vienkārši meklē cēloni, lai noslēptu pavisam ko citu.

Lietas būtība nav ne iedegumā, ne reliģijā. Laicīgā sabiedrība atkailināšanos arī nesveic. Galvenais pēc manām domām - ka sabiedrības uzskatos atkailināšanās ir ne tikai aizliegta - tā ir AMORĀLA. Cilvēce ir izdomājusi lielu daudzumu aizliegumu. Slikti, piemēram, necenzēti lamāties, necienīt sievieti, beigu beigās degunā knibināties. Bet ir lietas absolūti amorālas - zādzība, varmācība, prostitūcija, pedofīlija... Pats bēdīgākais - tajā pašā rindā daudzi pieskaita nūdismu. Viens mans paziņa ne tik sen jautāja - kāpēc nūdistus jeb natūristus un homoseksuālistus uztver kā kaut ko kopīgu.
        
Tad, lūk - pēc manām domām - natūrisms - tas ir mēģinājums izvest kailo ķermeni no amorālitātes zonas. Nu nav cienīgi Dieva vai Dabas radītam atrasties vienā rindā ar klajiem netikumiem. Maksimāla attālināšanās no lietām, kuras diskreditē atkailināšanos, vispirms no ekshibicionisma un vuajerisma. Maksimāla cieņa attiecībā pret dabu, pret visiem cilvēkiem, vispirms pret tiem pašiem mietpilsoņiem - tas - pēc manām domām - ir galvenais natūrismā. Vienīgais - arī attiecībā pret sevi vajag pieprasīt cieņu. Nav jānolaižas līdz lopu līmenim, kas redz nūdismā savdabīgu seksuālas izklaides formu un kalpot par "fonu", lai apmierinātu to vēlmes.
        
Kāpēc bieži tiek uzsvērts - " natūrisms - atpūta visai ģimenei". Tieši tāpēc, ka turēt aizdomās amorālitātē cilvēkus, kas atpūšas ar savām sievām un bērniem ir pavisam neloģiski. Vienreiz uz vienas no pludmalēm izdzirdēju aiz muguras (no nūdistēm - tā sacīsim): "Pamuļķie - bērnus šurp stiepj". Nepatīkami, protams. Bet kas tad sanāk? - to sacījušie arī uzskata šo pasākumu par amorālu. Kaut arī paši tajā piedalās. Tas ir, arī starp biksītes novilkušajiem nav mazums tādu, kas turpina saskatīt nūdismā vai nu vieglu izvirtību, vai erotisku piedzīvojumu. Ko tad teikt par vienkāršiem mietpilsoņiem?"

Tāpat ir ģimenes, kas atpūšas ar bērniem nūdistu zonā. Un uzvedas jocīgi - paši vecāki izģērbjas kaili, bet bērniem to liedz. Tas nu ir pavisam aplami - bērnos no mazotnes tiek ieaudzināta doma, ka izģērbšanās kailam publiski, tomēr ir kaut kas amorāls....

Bērni un nūdisms - daudzās valstīs ir sastopami biežāk, nekā pie mums

Mums raksta

Saita apmeklētājs Jānis D. mums atsūtīja vēstuli. Ar viņa atļauju, mēs to publicējam ar nelieliem saīsinājumiem.

"Labdien. Izlasīju informāciju Jūsu saitā un gribu dalīties ar savu nelielo kailsauļošanās pieredzi. Principā man vienmēr bija paticis sauļoties un peldēties kailam. Bet tikai kad neviens to neredz. Pāris reižu bija iznācis iet pa Vecāķu pludmali cauri nūdistu zonai. Es jutos visai neērti tajā brīdī, jo uzskatīju, ka šie ļautiņi ir mazākā vai lielākā mērā perversi. Bet šogad manas domas mainījās.

Mani tuvi paziņas, vīrs un sieva, pierunāja mani šogad (2009.g) jūnija vidū atnākt viņiem līdzi uz nūdistu pludmali Vecāķos. Es jau varēšot neizģērbties kails, ja to negribēšu. Atnācu arī. Paziņas izģērbās kaili, un pirmajā brīdī tas man lika justies neērti. Bet tad es pamanīju, cik dabiski viņi jūtas, un cilvēki apkārt neliekas ne zinis, ka es sāku justies neērti peldbiksēs. Novilku. Nekas traģisks nenotikās. Tā arī pirmo reizi sauļojos kails, varētu teikt, starp svešiem cilvēkiem. Bet aiziet nopeldēties kailam bija neērti, jo pa pludmali gar jūras krastu staigāja apģērbti cilvēki. Bet pēc dažām dienām mans kautrīgums pazuda, un es jau mierīgi gāju peldēties kails.
Kas mani pārsteidza šajā pludmalē? Tas, ka cilvēki šeit ir it kā sirsnīgāki, atvērtāki. Laikam parastajās pludmalēs apģērbs distancē, bet te kailums it kā cilvēkus vienādo. Un vēl - te lielākoties cilvēki aizņem ierastās vietas, un tādā veidā pazīst viens otru. Vari mierīgi atstāt savas mantas, svešo uzreiz pamanīs.

Arī pēc dzimuma un vecuma te ir gandrīz viss spektrs - ļoti daudz vecāka gada gājuma cilvēku, daudz pāru - i jaunu, i vecāku. Bet arī ļoti daudz vienpatņu, gan sieviešu, gan vīriešu. Tomēr ir arī izņēmumi. Ja sievietes te var manīt no pavisam jauniņām līdz sirmām, tad vīriešus līdz gadiem  20 gandrīz nemana. Laikam pats kautrīgākais vecums. Tāpat ļoti maz bērnu, it īpaši padsmitnieku. Meitenes redzēju, zēnu praktiski neviena.

Un kas pārsteidza visvairāk - dominē latviešu valoda. Laikam krievu tautības cilvēkiem citāda mentalitāte..."

 

Ārstu ieteikumi jauniešiem - skatāmies šeit> 

Peldkostīmi XX gds. sākumā> 

 

Noderīga informācija vīriešiem un jauniešiem:

Vīrieša otrā sirds >

Peldēšanās un sauļošanās šortos novedīs jauniešus līdz bēdīgam finālam >

Tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai >

Sekss un kailuma komplekss >

Cinks ir panaceja vīriešiem?

Rīta erekcija vīriešiem >

Kā pareizi sauļoties?>

Saule mīl vīriešus>

Vīriešu intīmā higiēna>

Par ko kaunīgi klusē>

Onanija vai masturbācija?>

Masturbācijas tehnika>

Dažāda seksualitāte>

Vīrieša dzimumloceklis>

Bērnu un pusaudžu erotisms>