=====
Superpiedāvājums!
Pērciet preci ar atzīmētu sarkanu zvaigznīti ( * ) - otru tādu pašu dāvanā!
2 iepakojumi par vienu cenu!
=====

Saule pret prostatas (priekšdziedzera) vēzi, un ne tikai...

“Saule, gaiss un ūdens - ir mūsu labākie draugi” - mācīja vecāko paaudzi jaunības gados. Pēc tam, mediķi sāka mūs baidīt, aprakstot saules gaismu tikai melnos toņos. Un tam bija nopietni cēloņi, ir zināmas vairāk kā 25 slimības cilvēkiem, kuru rašanās, vai to pastiprināšanās ir saistītas ar saules izstarojumu. Un to starpā, pats ļaundabīgākais audzējs ir melanoma. Bet pašlaik mediķi arvien biežāk sāk ieskatīties arī dienas spīdekļa derīgajās īpašībās, un pat sāk izmantot tās ārstēšanā.

Saule mīl vīriešus

Ne tik sen, amerikāņu zinātnieki no saulainās Kalifornijas atklāja, ka saule divkārt saīsina prostatas vēža attīstības varbūtību vīriešiem. Briesmīgā slimība bija sastopama retāk tiem, kas lielāku laiku pavadīja saulē. Tādu efektu mediķi skaidro ar D vitamīnu, kas sintezējas mūsu ādā ultravioletu staru (tas ir vienīgais vitamīns, kuru mūsu organisms var «ražot» patstāvīgi, pat pie tā neesamības barībā) iedarbības rezultātā. Zinātnieki uzskata, ka D vitamīns sekmē normālu šūnu augšanu prostatā, un bloķē ļaundabīgo šūnu aktivitāti un izplatīšanos organismā. Cik ļoti tas aktīvi notiek, ir atkarīgs no iedzimtības - no gēnu salikuma, kas regulē D vitamīna aktivitāti. Ir laimīgie, kuriem šīs slimības rašanās varbūtība saules staru iedarbībā saīsinās ne tikai par 50%, bet par 65%.

Mediķi salīdzināja 450 baltos vīriešus no Sanfrancisko, kuriem bija prostatas vēzis, apmēram ar tādu pašu vīriešu grupu, kuriem nebija šīs slimības. Viņi detalizēti novērtēja šo vīriešu savstarpējās attiecības ar sauli: pētīja darba un uzvedības specifiku - pārbaudīja, cik daudz laika tie atradās telpā vai svaigā gaisā. Bet lielākai objektivitātei, salīdzināja ādas krāsu tajās vietās, kur saule nepiekļūst, un kur no tās nenoslēpties: novērtēja pigmentāciju padušu iedobē un uz pieres ar speciāla reflektometra palīdzību, kas izmēra ādas krāsu pēc 100 baļļu sistēmas. Prostatas vēža risks bija divas reizēs zemāks tiem, kuri pavadīja ārpus telpas ne mazāk par 20 stundām nedēļā.

Pievērsiet uzmanību, runa neiet par to, lai aizsargātos no prostatas vēža aktīvi un daudz sauļojoties, ir vienkārši biežāk jābūt ārpus telpas ārā saulē, un dabiski, atvērtākā un vieglā apģērbā. Un sauļojoties, protams, lietderīgāk ir kailam - tādā veidā visa ķermeņa ādas virsma būs vienmērīgi pakļauta saulei. Bet ir slimības, pie kurām sauļošanās process var aizstāt zāles. Kādas?

Kad saule palīdz labāk par tabletēm un ziedēm

Ir ļoti noderīgi sauļoties pie divām visai izplatītajām ēdēm - rozā un krāsainās (pēdējo bieži vēl sauc par zvīņēdi). Par spīti biedinošajam nosaukumam, šīs sēnīšu infekcijas nav bīstamas dzīvībai un izsauc tikai ādas virspusējos bojājumus. Tās  ļoti bieži ir sastopamas pusaudžiem un jauniešiem, kuri vecuma hormonālo izmaiņu rezultātā ir pakļauti lielākai sviedru izdalīšanai. Tā kā šajā vecumā jaunieši īpaši sakāpināti attiecas pret savējo ārieni, daudzi nonāk smagā depresijā un noslēdzas sevī. Bet saule tiem var palīdzēt.

Saules staru efekts pie šīm ēdēm praktiski ir salīdzināms ar medikamentu iedarbību. Iedarbojoties ultravioletajiem stariem sēnītes aiziet bojā, un to skartajās ādas vietās izveidojas manāmi gaiši plankumi - tā ir jau vesela, bet vēl neiedegusi āda. Pēc tam, pateicoties saulei tie paliek tumšāki, un tos nevar atšķirt no ādas citās ķermeņa daļās. Jo agrāk jūs sāksiet saules terapijas kursu pie šīm sēnīšu infekcijām, jo labāk: vajag vēl, lai iedegtu baltākās ādas plankumi. Nepieciešams būt gatavam atkārtotajiem ārstēšanas kursiem: Abas ēdes ir sliecīgas uz recidīviem,  izsitumi var rasties vecajās vietās, bet citreiz jaunās. Bet par laimi, paliekot vecākiem tie nereti pazūd pavisam.

Ir vērts padomāt par saules vannām arī pusaudžiem ar seboreju - taukainu ādu, uz kuras fona bieži izveidojas pinnes un blaugznas. Pēc sauļošanās āda paliek sausāka, bet piņņu daudzums samazinās. Nevajag tikai sauļoties saasinājuma laikā, kad pinnes ir iekaisušas, un ap tām ir sarkana tūska.

„Mākslīgo sauli” ir vieglāk pārvaldīt, nekā mūsu planētas gaismekli

Bet galvenā kaite, kuras ārstēšanai saules gaisma tiek izmantota jau sen, ir psoriāze. Sen tika ievērots, ka šie slimnieki labāk jūtas pēc atvaļinājuma dienvidos. Bet Nāves jūra, kur saule ir īpaši agresīva, ir kļuvusi par Mekku visiem psoriāzes slimniekiem. Daudzi nezina, ka slavenie dubļi un šīs nedzīvās jūras sālis spēlē daudz mazāku lomu ārstēšanā, nekā pati saule.

Pēdējos gados tika izstrādātas speciālas fototerapijas metodikas, kas izmanto ultravioleto izstarojumu. Visbiežāk pielieto tā saucamo PUVA-terapiju, pie kuras «mākslīgo sauli», kas izstaro A spektra starus, savieno ar psoralēnu lietošanu - vielu, kas pastiprina jūtību uz ultravioletajiem stariem. Metode dod labus rezultātus, un to sāka pielietot ne tikai pie psoriāzes, bet arī pie ekzēmas, vitiligo un dažām citām dermatozēm un sēnīšu mikozēm (limfaudu ļaundabīga saslimšana, pie kuras tiek bojāta āda).

„Mākslīgo sauli” ir vieglāk pārvaldīt, to ir vienkāršāk dozēt, regulējot staru intensitāti, vieglāk pielietot lokāli, tikai uz noteiktiem ķermeņa rajoniem. Bet dabiskā saule, tāpat kā agrāk, ir noderīga pie visām līdzīgām slimībām. Lai tā nav tik vadāma kā „mākslīgā”, un tās ārstnieciskais efekts nav tik jaudīgs, viņa vienalga palīdz - kavē saasinājumu rašanos, un uzlabo slimības plūsmu. Bet saulē nepieciešams sauļoties, bet ne nodegt. Pārforsēt ar iedegumu - tā ir ļoti nopietna trauma ādai.

D vitamīns, ko mēs saņemam, atrodoties saulē rīta un vakara stundās, palīdzēs jums regulēt minerālu metabolismu, stiprināt kaulus, palielināt imunitāti, novērst vēža šūnu parādīšanos un tonizēt muskuļus. Papildus tam - skaists iedegums. Vienkārši esiet piesardzīgs ar sauli. Vasaras vidū, dienā mēģiniet no tās izvairīties.

Pēc materiāliem: https://aif.ru/health/life/25688

 

Vīrieša otrā sirds >

Peldēšanās un sauļošanās šortos novedīs jauniešus līdz bēdīgam finālam >

Tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai >

Sekss un kailuma komplekss >

Cinks ir panaceja vīriešiem?

Rīta erekcija vīriešiem >

Kā pareizi sauļoties?>

Vīriešu intīmā higiēna>

Par ko kaunīgi klusē>

Onanija vai masturbācija?>

Masturbācijas tehnika>

Dažāda seksualitāte>

Bērnu un pusaudžu erotisms>