Cinks ir panaceja vīriešiem?

Pareizam uzturam ir jāietver sevī produkti, kas uzlabo veselību un novērš slimības. 

Vīrieši atšķiras no sievietēm daudzējādi, ieskaitot prasības barības produktiem. Precīzi tāpat kā sievietēm ir vajadzīgi īpaši produkti grūtniecības laikā vai aizsardzībai no piena dziedzeru vēža, vīriešiem ir nepieciešamas barības vielas, kuras palīdz saglabāt muskuļu masu, novērš prostatas vēzi un daudz ko citu. 

Daudzi produkti, kurus tradicionāli lieto vīrieši, nav vislabākā izvēle labai veselībai. Tai pašā laikā veselīga barība un regulāras fiziskas slodzes var palīdzēt novērst sirds-asinsvadu saslimšanas un problēmas ar prostatu, kuras ir ļoti bīstamas vīriešiem vecākiem par 35 gadiem. 

Ir vērts atzīmēt, ka produkti, kas novērš sirds-asinsvadu saslimšanas, tāpat arī paaugstina vīriešu potenci. Arī barības vielas, kas ir derīgas sirdij, uzlabo asins cirkulāciju visās ķermeņa daļās, un aizsargā no vēža un citām hroniskām slimībām. 

No barības vielu kvalitātes ir atkarīgs arī imunitātes atbalsts, kaulu un muskuļa masas zuduma novēršana. Protams, viens produkts neizpildīs visu šo darbu vienatnē. Ir nepieciešams veselīgs dzīves veids vispār: pastāvīga fiziska aktivitāte, atteikšanās no smēķēšanas un ļaunprātīgas alkohola izmantošanas, polivitamīnu (kuru sastāvs ir sabalansēts vīriešiem) lietošana katru dienu. 

Tomēr, pievienojot ēdienkartei produktus, piemēram, jūras produktus, var būtiski uzlabot vīrieša veselību. Daudzi zina, ka jūras produkti ir līdzīgi afrodiziakiem - paaugstina tonusu un dzīves spēkus, atbrīvo no depresijām, saglabā jaunību un veselību, kā arī stimulē dzimumdziņu. Pats galvenais - tas, ka jūras produkti ir bagāti ar cinku, bet cinks piedalās daudzos procesos organismā, no DNS producēšanas līdz šūnu atjaunošanai. 

Cinks novērš prostatas vēža attīstību, pozitīvi iespaido vīriešu reproduktīvas sistēmas funkcionēšanu, pastiprina spermatozoīdu izstrādi, pastiprina imunitāti, palīdz brūču sadzīšanai, cīņā ar saaukstēšanos un iekaisumiem, sekmē ādas un matu skaistumu. Cinks atbild par auglību, regulē dzimumhormonu darbību un stimulē prostatas darbu. 

Cinku satur arī citi produkti, lūk dati no Ą. Maksimovas grāmatas "Mikroelementi un to nozīme organismu dzīvē": 

 • Aptuveni 0,25 miligramu cinka uz 1 kg satur āboli, apelsīni, citroni, vīģes, greipfrūti, visi gaļīgie augļi, zaļie dārzeņi, minerālūdens. 

 • Medū - 0,31 miligrami cinka  uz 1 kg 

 • Aptuveni 2-8 mikrogrami uz 1 kg avenēs, upenēs, datelēs, lielākajā dārzeņu daļā, vairākumā jūras zivju, liesā vēršgaļā, pienā, attīrītos rīsos, bietēs, sparģeļos, selerijā, tomātos, kartupeļos, rutkos, maizē. 

 • Aptuveni 8-20 mikrogrami uz 1 kg - dažos graudaugos, raugā, sīpolos, ķiplokos, neattīrītos rīsos, olās. 

 • Aptuveni 20-50 mikrogrami uz 1 kg - auzās, miežu miltos, kakao, olu dzeltenumā, trušu un cāļu gaļā, riekstos, zirņos, pupiņās, lēcās, zaļajā tējā, kaltētā raugā, kalmāros. 

 • Aptuveni 30-85 mikrogrami uz 1 kg - vērša aknās un dažās zivju sugās. 

 • Aptuveni 130-202 mikrogrami uz 1 kg ir kviešu klijās, kas ir vislabākie no cinka avotiem, kas ir zināmi pašlaik.

 

Ir vērts atzīmēt tādus momentus, kā cinka trūkums vai pārbagātība organismā. Cinka trūkums organismā noved pie imunitātes vājināšanās, pie ādas slimībām un potences vājināšanās. Cinka pārdozēšana nenotiek, jo organisms vienkārši neuzņem vairāk cinka kā tam ir nepieciešams, vienīgi ja tas nonāk organismā injekciju ceļā. Ļoti retos gadījumos pārsātinājums ar cinku noved pie kuņģa-zarnu slimībām un problēmām ar muskuļu koordināciju. Cinka diennakts  deva ir 11-15 miligrami, un ieteicams, lai to organisms uzņemtu kopā ar barību vai uztura bagātinātājiem, tajos cinks atrodas vajadzīgos savienojumos un ir pareizi asimilējams. Lietojot pietiekamu cinka daudzumu nepieciešams tāpat ieturēt balansu ar varu un dzelzi, tas ir, šīm vielām ir jānonāk organismā pietiekamā daudzumā. 

 


Vecmātes receptes

 • Nātres sēklas sasmalcināt, sajaukt ar medu un ieziest dzimumlocekli, tas palielināties un uztūks (iestāsies erekcija);

 • Ņemt narcises sīpolu un ieziest dzimumlocekli, tas ļoti to nostiprinās;

 • Ja 3  sīpolus miekšķēt pienā 1 diennakti, izmasēt un ieziest dzimumlocekli, bez galviņas, tas ļoti to nostiprinās;

 • Gladiolai paņemt saknes (to ir 2 - viena no augšas gludena, bet otra apakšā červeļaina) ja apēst augšējo, tad erekcija pastiprināsies, ja apēst apakšējo - atslābs;

 • Bieti novārīt un apēst, palielināsies sēklas daudzums un pastiprināsies erekcija;

 • Ceļmallapa - ņemt sausas lapiņas, uzvārīt kopā ar sēklām (1 ēdamkarote uz pusotru ūdens glāzi) nostādināt 10 -15 minūtes. Dzert pa pusglāzei 3-4 reizes dienā;

 • 1 tējkaroti parastas vērmeles sēklas apliet ar verdošu ūdeni, 10 minūtes nostādināt, ieņemt pa ¼ glāzes no rīta tukšā dušā un pusdienās, vakarā 2 stundas pirms miega - 0,5 glāzes.

All rights reserved
Alex design 2019