Sekss un kailuma komplekss

Lai nodarbotos ar seksu, vajag atbrīvoties no apģērba. Kaut vai daļēji. Vieniem kailums ir dabisks stāvoklis. Citiem - pamatīgs stress. Tikai doma, ka vajadzēs izģērbties (nav svarīgi kādā situācijā) noved tādus cilvēkus līdz panikai, vai līdz vieglam šokam. Acīmredzami, ka seksu tas iespaido ļoti nelabvēlīgi.

Vispirms, vajag saprast, kāpēc cilvēks tik sāpīgi uztver kailumu. Ar lielu varbūtību, tādu attiecību saknes pret savu ķermeni, ir jāmeklē bērnībā. Iespējams, par cēloni visam bija pārlieka vecāku, vecmāmiņu un bērnudārza audzinātāju stingrība. Tiecoties novērst mazuļa interesi par seksuālās dzīves sfēru, un tādā veidā atturēt viņu (un, pirmkārt, sevi) no nevajadzīgām problēmām, tie neatlaidīgi iedveš bērnam antipātiju pret dzimumorgāniem un visam, kas ar tiem ir saistīts. Droši vien, jūs atceraties, kā aukles un audzinātāji bērnudārzā neļāva turēt rokas zem segas miega laikā un stingri sodīja tos, kurus pieķēra pētot savas dzimumpazīmes.

Tika uzskatīts (un daudzi uzskata līdz šim), ka masturbācija - tas ir slikti, nepieļaujami un vispār nāves grēks. Tādēļ par nepaklausību vajag sodīt īpaši stingri, un, pats briesmīgākais, citiem klātesot. Bērns, kurš ir piedzīvojis tādu stresu, pazemojumu klātbūtnē - gatavs uz visu atlikušo mūžu aizmirst par to, kas atrodas viņam zemāk par jostas vietu.

Pluss pie visa viņš saduras ar aizliegumiem: «Nedrīkst aiztikt sevi tur»!, «Nedrīkst staigāt pa istabu kailam»!, kas nāk no pieaugušiem - vecākiem vai audzinātājiem, kuriem viņš nevar runāt pretim. Tādēļ iedvestā nostādne dziļi iesakņojas apziņā, un jau 18 gadu vecumā, cilvēks nevar izskaidrot, kāpēc viņš tā baidās no atsegtā ķermeņa, un, kā sekas tam, no temata par seksu.

Ir liela varbūtība, ka pat nobriedušajā vecumā, tāds cilvēks kautrēsies izģērbties pie ārsta, kopējā ģērbtuvē (piemēram, baseinā  - te bieži nākas vērot, ka tieši pusaudži un jaunieši, ir tie kautrīgākie. Viņi pārģerbjas slēpjot savus 'krāniņus", un daudzi pat kopējās dušās mazgājas nenovelkot peldbikses, arī saunā iet ar peldbiksēm. Bet tad, paliekot vecākiem, lielākā daļa kļūst mazāk kautrīgi, un jau brieduma gados lielākā daļa vīriešu vairs nekautrējas - viņi ir pārvarējuši šo kompleksu.)

Un pat mājās - sava kailā ķermeņa aplūkošana, tādiem cilvēkiem sagādā nepatīkamas izjūtas - bailes būt ieraudzītam, apsmietam un nolamātam. Dabiski, viss tas notiek neapzināti (diez vai cilvēks domā, ka ārsts vai baseina biedri par viņu smiesies) - to viņa vietā veic bailes un kompleksi, kuri ir iedvesti no bērnības.

Cits cēlonis ir piedzīvotais pazemojums. Bērni, kā zināms, ir pašas nežēlīgākās būtnes pasaulē: ja viņi ir nolēmuši kādu pazemot, tas viņiem noteikti izdosies. Par iemeslu izsmieklam varēja kļūt, piemēram, fizioloģiskās izmaiņas, kas iesākās agrāk nekā vienaudžiem (apmatojuma rašanās dzimumorgānu rajonā, krūšu formēšanās meitenēm). Bērnu aizvainojoši apsauca, norādot viņam uz to, ka viņa ķermenis atšķiras no citiem - tā saucamiem «normāliem» - un viņš ieguva personīgās fiziskās nepilnības kompleksus uz visu mūžu.

Cēloņi un sakarības


Lai uzlabotu savas attiecības ar kailumu, ir ļoti svarīgi saprast tādas attieksmes cēloņus pret savu ķermeni. Svarīgi ir atcerēties, kādā momentā jūs jutāties nekomfortabli, sazīmēt detaļas un paskatīties uz situāciju ar šodienas pieauguša cilvēka skatienu. Vai viss bija tik briesmīgi un nelabojami tajā momentā? Iespējams, bijāt vainīgi ne jūs, bet cilvēki, kuri bija blakus jums tajā momentā - pieaugušie, kuri jūs lamāja, vai vienaudži, kuri apsmēja. Kad jūs atjaunosiet visu attiecību vēsturi ar jūsu ķermeni, kailums pārstās likties jums tik baidošs. Neapšaubāmi, jūs uzreiz nedosieties uz nūdistu pludmali, bet, visticamāk, skatīties uz sevi spogulī sāksiet citādi.

Ja jūs patiešām esiet sadūrušies ar tādu problēmu, izmantojiet mūsu padomus. Ceram, ka tie palīdzēs jums salabt ar savu kailumu.

Guliet bez apģērba. Izjūtiet savu ķermeni. Mēģiniet gulēt pilnīgi kails. Tas būs vairāk, kā funkcionāli. No vienas puses, uzturēšanās bez apģērba sagādās jums patīkamas izjūtas - ķermenis būs atslābināts, to nekas neapgrūtinās. No otras - neko nebaidīsieties. Jūs taču vienalga esat zem segas un neviens jūs neredzēs.

Netraumējiet sevi. Ja jums ir patīkami nodarboties ar seksu tumsā - turpiniet to darīt. Bet izskaidrojiet partnerei, kāpēc jūs tā rīkojaties. Šī saruna jums būs grūta, bet tā palīdzēs jums un jūsu partnerei saprasties. Jūsu izredzētā būs uzmanīgāka pret jūsu vēlmēm, bet jūs pārstāsiet dzīvot vienatnē ar savu problēmu.

Pārskatiet savu garderobi. Iespējams, ka kautrīgums liek jums ģērbties ļoti konservatīvi: garas bikses, džinsi, krekli un pārējie garderobes priekšmeti, kas slēpj jūsu ķermeni. Mēģiniet uzģērbt kaut ko mazāk nopietnu, piemēram, īsus šortus. Uzreiz doties tādā izskatā uz deju zāli, varbūt nevajag, bet aiziet tādā apģērbā, piemēram, uz veikalu, ir jēga.

Kāpēc ir nepieciešams gulēt kailam?

Veselīgs miegs - veselības un vitalitātes garants. Un kāpēc ir jāguļ kailam? Zinātnieki uzskata, ka tas ir labvēlīgi organisma darbībai un psiholoģiskajam stāvoklim. Rakstā aplūkoti kailuma pozitīvā ietekme nakts atpūtas laikā.

Pētījumi ir apstiprinājuši, ka gulēšana bez aģērba ietekmē sekojošo:

Asinsrites uzlabošana.
Ķermenis nav saspiests, asinis brīvi pārvietojas pa asinsvadiem, piegādājot  barības vielas visiem audiem un orgāniem.

Metabolisma normalizācija.
Cilvēka organismā notiek reakciju un procesu stabilizācija, uzlabojas tauku un sviedru dziedzeru darbība.

Ietekme uz hormonu izstrādi.
Pirmkārt,  miega laikā tiek stimulēts augšanas hormona sintēzi, kas pozitīvi ietekmē muskuļu audus, garīgo aktivitāti un kaulu struktūru. Otrkārt, kailums naktī samazina kortizola izstrādi, kas izdalās stresa apstākļos un piespiež ķermeni pāriet uzbudinātā stāvoklī, lai aktivizētu spēkus un rezerves.

Imunitātes stiprināšana.
Atteikšanās no apģērba miegā ir norūdīšanās variants. Pēc tam, kad ķermenis ir pieradis pie vēsuma, organisms ātri pielāgosies nelabvēlīgajiem apstākļiem un adekvāti reaģēs uz nelielu hipotermiju, kas izraisa saaukstēšanos cilvēkiem, kas guļ apģērbā.

Vīriešu veselība
Gulēšana bez apakšveļas ir ļoti labvēlīga vīriešiem. Apakšveļa bieži saspiež dzimumorgānus, traucē asinsriti, paaugstina temperatūru, kas nelabvēlīgi ietekmē reproduktīvās funkcijas. Atteikšanās no apakšveļas palīdzēs uzlabot spermatogēzi, uzlabot spermas kvalitāti, normalizēt erekciju un izvairīties no potences samazināšanas.

Starp citu! 
Mūsu vīrieši ir pieraduši nēsāt apakšbikses zem džinsiem un šortiem arī siltā laikā. It Īpaši apspiestās biksītes. Kāpēc? Neviena veselīga pamatojuma tam nav. Paradums - vienkārši tā esot pieņemts... Tas, starp citu, arī ir komplekss - kā es staigāšu bez apakšbiksēm... Bet, ka tas nodara ļaunumu vīrieša veselībai, par to neviens jaunietis neiedomājas. Pie kā tas var novest, lasiet šeit>.

Vēl noderīga informācija vīriešiem un jauniešiem:

Vīrieša otrā sirds >

Kas ir erekcija? >

Rīta erekcija vīriešiem >

Peldēšanās un sauļošanās šortos novedīs jauniešus līdz bēdīgam finālam >

Tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai >

Cinks ir panaceja vīriešiem?

Kā pareizi sauļoties?>

Saule mīl vīriešus>

Vīriešu intīmā higiēna>

Par ko kaunīgi klusē>

Onanija vai masturbācija?>

Masturbācijas tehnika>

Dažāda seksualitāte>

Vīrieša dzimumloceklis>

Bērnu un pusaudžu erotisms>

====================

​​