=====
Superpiedāvājums!
Pērciet preci ar atzīmētu sarkanu zvaigznīti ( * ) - otru tādu pašu dāvanā!
2 iepakojumi par vienu cenu!
=====

Masturbācijas tehnika

Cilvēki izmanto visai dažādus seksuālās pašapmierināšanās veidus. Daži pastāvīgi izmanto vienu un to pašu veidu, citi, savukārt, ir pastāvīgos meklējumos. Tiek praktizēta arī savstarpēja masturbācija. Tas biežāk notiek pubertātes gados un tiek pārtraukta uzsākot dzimumdzīvi.

Masters un Johnson (1966) atzīmē, ka starp sievietēm, kuras piedalījās viņu pētījumos, nebija divu sieviešu, kuras to veica pilnīgi vienādā veidā. Pat ja pašstimulēšanas veids bija visai līdzīgs, ritms, ātrums un stils katrā konkrētā gadījumā bija savs. Vīriešiem masturbācijas veidi kopumā ir mazāk daudzveidīgi, bet arī starp tiem ir ļoti oriģināli. Pilns apraksts aizņemtu veselu grāmatu, tāpēc atzīmēsim tikai vairāk pielietotos, īsi pieskaroties variācijām.

Masturbācija sievietēm

Pats izplatītākais veids ir kutekļa, kaunuma lūpu un kaunuma kalna stimulācija, tos glaudot, berzējot vai paspaidot ar rokām (Masters, Johnson 1966,1979; Fisher 1973; Hite 1977). Kutekļa stimulāciju var panākt glaudot vai beržot tā ķermeni, spaidot kaunuma kalnu un atvelkot kaunuma lūpas. Kutekļa galviņu masē reti, jo tas izsauc sāpes. Ja ilgu laiku stimulēt kutekļa vienu punktu, tad patīkamās izjūtas var vājināties, jo šis punkts var daļēji notirpt (Masters, Johnson 1966).

Interesanti atzīmēt, ka tikai nedaudzas sievietes masturbē ievadot makstī pirkstu vai kādu citu priekšmetu. Pēc Kinsī (Kinsey et al., 1953) datiem, to dara apm. 20% sieviešu, bet pēc citiem datiem (Hite, 1977) - tikai 1,5%. Arī tikai neliels procents sieviešu pavada masturbāciju ar krūts stimulāciju (pēc Kinsī grupas datiem - apm. 11%).

Lielākais vairums sieviešu masturbē guļot uz muguras, bet dažas to dara stāvus vai sēdus. Hait (Hite, 1977) ir secinājusi, ka 5,5% no viņas apsekotajām sievietēm, parasti stimulē kutekli un vulvu, guļot uz vēdera un iebāžot roku starp kājām no mugurpuses. Citas stimulē sevi beržot ģenitālijas pret spilvenu, krēslu, gultas galu vai durvju rokturi. Masters un Jonson 2001,: dažus gadus atpakaļ viena no mūsu programmas (masturbācijas izpētes programma) dalībniecēm uzstāja lai atnestu līdzi savu spilvenu no mājām, jo bez tā viņa nevarēja masturbēt. Dažkārt sievietes uzbudina ģenitālijas ar kažokādas, samta, zīda vai citiem mīkstiem materiāliem (piem. rotaļlietām).

Apmēram 3% sieviešu masturbē ritmiski saspiežot gurnus (Hite, 1977), bet citas dod priekšroku ģenitāliju un starpenes ūdens masāžai. Bieži tiek izmantoti krēmi un losjoni, bet tiem ir otršķirīga loma.
                                                                                               
Laika gaitā sievietēm kļūstot informētākām un brīvākām savā attieksmē pret masturbāciju, tās arvien vairāk sāk pielietot rokas vibratorus, kuri pastiprina seksuālās izjūtas. Gandrīz puse no aptaujātajām sievietēm vismaz vienreiz ir mēģinājušas vibratoru, bet 46% masturbējošo sieviešu, šim pašapmierināšanās veidam dod priekšroku (sk. 1. tabulu). Vibratoriem ir dažādas formas, izmēri un tipi. Daži ir cilindriskas formas un imitē peni, citiem ir dažādas papildus uzmavas, kuras dažādo stimulāciju. Ir arī tādi, kuri ārēji ne ar ko neizdod savu funkciju.

Parasti vibratorus izmanto dzimumorgānu ārējai stimulācijai, bet dažas sievietes ievada tos makstī un lēni vada uz priekšu un atpakaļ. Makstī tiek ievadīti arī citi priekšmeti, t.sk. dildo (peņa gumijas imitatori), ben-va lodītes (metāliskas bumbiņas, kuras ripinās un beržas viena pret otru, tādējādi radot stimulāciju), kā arī pavisam nepiemēroti priekšmeti: sveces, pudelītes, gumijas šļūtenes; dārzeņi - gurķi, burkāni, baklažāni, kabači; desas, cīsiņi, sardeles un tml. Pēdējā laikā tiek izmantotas elektriskās zobu birstes un dildo no ledus. Izmantojot dažādus nepiemērotus priekšmetus, nereti sievietes gūst traumas.

Vīriešu masturbācija

  * nejaukt ar homoseksuālismu (apmēram puse jauniešu nereti masturbē kopā ar draugiem) - sīkāk šeit>.  

Vairākums vīriešu masturbē ritmiski glaudot, spaidot vai beržot peni ar vienu roku, vadot roku augšā - lejā pa peņa ķermeni, turot peni satvertu kulakā vai pirkstos (sk. 2. tabula). Tikai peņa galviņas vai olnīcu stimulācija ir sastopama retāk, kaut daudzi vīrieši masturbējot, to dara vienlaicīgi (Masters, Johnson, 1979). Nedaudzi vīrieši stimulē galvenokārt iemauktu (saitīti, kura atrodas galviņas pakājē), citi ritmiski atvelk un uzmauc peņa galviņai tās priekšādu. Tipiskajā gadījumā vīrietis uzsāk masturbāciju ar viegliem pieskārieniem penim. Ar seksuāla uzbudinājuma pieaugumu, pieaug arī stimulācijas ātrums un spēks, sasniedzot maksimumu pirms pašas ejakulācijas (Masters, Johnson, 1979). Ejakulācijas laikā vieni vīrieši palēnina ritmu, citi spēcīgi saspiež peni, bet vēl citi pilnīgi pārstāj stimulāciju. Pusaudžu vecumā daži zēni piedalās grupveida masturbācijā, dažkārt sacenšoties - kurš ātrāk sasniegs ejakulāciju, vai kuram sperma aizlidos vistālāk.

Citus pusaudžus (un vīriešus arī) vairāk nodarbina jautājums, kā savākt ejakulātu (izvirdušos spermu) kādā traukā, uz papīra, vai dvieļa. Lai neatstātu “pēdas”(pierādījumus) - izžuvusī sperma atstāj raksturīgus plankumus, daudzi masturbē tualetē vai vannas istabā, kur ziepes un ūdens palīdz atrisināt šo problēmu.

Daži vīrieši (īpaši pusaudži) dod priekšroku frikcijām (peņa ritmiskām kustībām uz priekšu - atpakaļ) pret kādu priekšmetu, piem. gultu, spilvenu (Kinsey, Pomeroy, Martin, 1948), starp drauga kājām vai gurnu (Hite, 1978; Stark, 1996). Starp citiem eksotiskākiem masturbācijas veidiem var atzīmēt peņa ievadīšanu dažādos priekšmetos: pudelēs ar plašu atveri, ābolā, kuram izgriezta serde un izmantojot citus augļus, mīkstās rotaļlietās, šļūtenēs, plastilīnā, mālos u.c.

Daudzos žurnālos plaši tiek reklamētas dažādas masturbācijas ierīces vīriešiem - dažādas “mākslīgas dzemdes makstis” no plastiskiem materiāliem un gumijas; “piepūšamas meitenes naturālā augumā”, kurām ir visi atribūti - krūtis, vagīna un anālā atvere, lūpas, turklāt ar pneimatiskām vai elektriski darbināmām sūkšanas un frikcijas ierīcēm. Lietot šādas ierīces var ieziežot tās ar losjonu vai krēmu; dažas ierīces ir vibrējošas un pat siltuma izjūtu radošas.

Jāņem vērā, ka šie priekšmeti ne vienmēr ir augstas kvalitātes un to lietošana ir riskanta. Ir zināmi smagu traumu gadījumi, piem. ievadot peni darbojošā putekļu sūcēja iesūcēja caurulē tika norauta penim āda (Mannion, 1973).

Pie ļoti retiem masturbācijas veidiem var pieskaitīt orālo seksu vienatnē (pašfellāciju), priekšmetu ievadīšanu urīnizvades kanālā un anālajā atverē (Kinsey, Pomeroy, Martin, 1948). Krūts stimulācija vīriešiem arī neietilpst parastajos masturbācijas veidos.


Literatūra:
1.    HUMAN SEXUALITY, Viljams G. Masters, Virdžīnija E. Džonsona, Roberts K. Kolodnī. 1998.
2.    Kinsey et al, 1953
3.    N. Haire, The Enciclopaedia of Sex Practice, London
4.    D.E.Carr, The Sexes, Heinemann

Komentārs

Par ko liecina aptauja? Apmēram 52% respondentu ir mēģinājuši kopēju vai savstarpēju masturbāciju. Vēl 20% vēlas to pamēģināt, bet 20% nav noteikuši savu nostāju. Un tikai mazāk par 1/10 daļu (7,61%) respondentu ir kategoriski pret.

Jaunākie pētījumi ir pierādījuši Dr. Langh (Carolina) datus par nepareizas seksa (arī masturbācijas) tehnikas ietekmi uz dažu patoloģisku procesu attīstību vīriešu organismā. Problēmas būtība ir apstāklī, ka daudzi vīrieši cenšoties pagarināt baudu dzimumakta laikā (arī masturbējot), uznākot kulminācijas brīdim - apstādina frikcijas (peņa kustības). Tā ir kļūda - organisms ir sagatavojies ejakulācijai (spermas izšļākšanai), bet tiek vardarbīgi apstādināts. Ar laiku tas sāk negatīvi ietekmēt priekšdziedzera (prostatas) darbību, un ir viens no prostatīta rašanās iemesliem.

Daudzi jaunekļi masturbējot, bieži vispār nenoved procesu līdz finālam - ejakulācijai. Un tas ir viens no jauneklīgo piņņu rašanās iemesliem, jo neizšļākusies sperma nokļūst asinīs, bet aknas nespēj ātri atbrīvoties no liekā olbaltumvielu daudzuma. Tāpat tas daudziem ir arī agrīnas bārdas, īpaši neregulārās, augšanas iemesliem.

Tātad mēs redzot, piemēram, 15-16 gadīgu jaunekli ar pinnēm un neregulāru apmatojumu uz sejas, varam gandrīz droši teikt, ka viņš bieži masturbē, nenovedot procesu līdz galam. Un tas nākotnē var radīt šim jauneklim problēmas ar priekšdziedzera iekaisumu.

Vīrieša otrā sirds >

Peldēšanās un sauļošanās šortos novedīs jauniešus līdz bēdīgam finālam >

Tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai >

Sekss un kailuma komplekss >

Cinks ir panaceja vīriešiem?

Rīta erekcija vīriešiem >

Kā pareizi sauļoties?>

Saule mīl vīriešus>

Vīriešu intīmā higiēna>

Par ko kaunīgi klusē>

Onanija vai masturbācija?>

Dažāda seksualitāte>

Vīrieša dzimumloceklis>

Bērnu un pusaudžu erotisms>