Peldēšanās un sauļošanās šortos novedīs jauniešus līdz bēdīgam finālam

Cilvēce miljonus gadu dzīvoja dienvidu platumos, mūsu sentēvi staigāja kaili - apģērbs nebija vajadzīgs, bija silti. Dabiski, cilvēka organisms pielāgojās pie mijiedarbības ar sauli, saņemot no šīs mijiedarbības maksimālu labumu - saules stari (to ultravioletā daļa) piedalās ķīmisku savienojumu - vitamīnu, fermentu un hormonu biosintēzē, kuri ir svarīgi organismam, īpaši augošam.

Tikai pēdējās tūkstošgadēs cilvēce sāka apdzīvot aukstākus platumus. Šajos platumos spēji samazinājās saules enerģija, kuru saņem cilvēks. Bija vajadzīgs apģērbs, lai saglabātu siltumu. Cilvēks pārkāpa dabisko mijiedarbību ar sauli, kura izstrādāta evolūcijas laikā, (pašos attālākajos platumos saules nav pusgada laikā!). Daudzas slimības - saaukstēšanās, endokrīnās, hormonālās un infekciozo pastiprināšanās, bija šīs mijiedarbības pārkāpuma rezultāts. Pat psihiskās - ziemas depresijas sindroms (rietumos to sauc par «Ziemassvētku sindromu»), ir saules gaismas trūkuma rezultāts. Īpaši ar to cieš galējos ziemeļos.

Bieži nākas dzirdēt - man nepatīk sauļoties. Bet tas ir obligāti jādara! It īpaši bērniem un jauniešiem, jo tikai saulesstaru ietekmē organisms pats producē D vitamīnu, kas ir vitāli nepieciešams kaulu stiprināšanā. Un jo lielāka ķermeņa daļa (vislabāk viss ķermenis) tiek pakļauta saulei, jo labāk. Un vēl. Izrādījās, ka saules iedegums pat paaugstina seksuālo izturību (īpaši vīriešiem) un padara vīrieti seksuāli valdzinošāku pretējā dzimuma acīs!

==========

Jūs nekad neesat iedomājušies par to, kāpēc vīriešu dzimtas pārstāvjiem sēklinieku maisiņu Daba vai Dievs ir iznesuši ārpus ķermeņa? Izrādās, ka temperatūrai tajā jābūt 2-3 grādus zemākai, nekā ķermeņa temperatūrai. Bet bez sēklinieka, vīriešiem urīna-dzimumsistēmā ir vēl viens vīriešu orgāns - priekšdziedzeris (vairāk šeit). Lūk abi šie orgāni - sēklinieks un priekšdziedzeris, ļoti «nemīl» nedz pārsilšanas, nedz pārdzesēšanas. Īpaši, ja šīs temperatūras svārstības atšķiras no visa ķermeņa temperatūras svārstībām.

Kas notiek ja mēs sauļojamies peldbiksēs vai šortos? Pareizi - pakļaujam ķermeni temperatūras disbalansam (tāpat, starp citu, arī sievietes sauļojoties krūšturī. Bet tas ir cits temats). Un kādā gadījumā disbalanss ir lielāks? Pareizi - sauļojoties šortos.Bet peldoties un atstājot uz ķermeņa slapjas peldbikses vai šortus? Arī tas pats - šorti lielāku ķermeņa daļu pakļauj disbalansam (un īpaši, ja zem šortiem vēl ir ģērbtas peldbikses vai īsbiksītes).

No kurienes ir nākusi pēdējo desmitgažu mode - peldēties un sauļoties šortos? Taču agrāk pludmalē gandrīz  visi vīrieši atradās peldbiksēs? Un pat nepieklājīgi bija - sauļoties un peldēties šortos vai apakšbiksēs. Bet viss ir ļoti vienkārši - apakšveļas ražošanas bizness. Lai palielinātu noietu, bija jāizvērš jauns elks, jauna mode. Kelvins Klains (Calvin Klein) - amerikāņu apģērba dizaineris, atpūšoties Bermudu salās 90-to gadu sākumā, bija klāt uz trešās šķiras rokdziedoņa Harry Midlows koncerta pludmalē. Šis dziedonis (un visa grupa) uzstājās krāsainos šortos. Šī ideja (pludmale un šorti - no turienes arī nosaukums - šorti «bermudas») iepatikās Kelvinam Klainam, un viņš sāka to izvērst. Apģērba kolekcijā 1992.gada vasarai pirmoreiz parādījās pludmales šorti. Tā šī maniere - sauļoties un peldēties šortos iedzīvojās sākumā Amerikā, pēc tam Austrālijā, un uz 90-to gadu beigām sasniedza Eiropu. Un kā tas notiek, visbeidzot aizkļuva līdz mums.
   
Kāpēc ir tik daudz pielūdzēju šai modei? Pirmais iemesls - šorti vizuāli vairāk aizklāj vīriešu «lepnumu» (bet katram vīrietim, it īpaši jauniem, tas ir «sāpīgs» jautājums - pamatmasa uzskata, ka viņa «lepnumam» nav to parametru, lai varētu ar to lielīties - sīkāk šeit).

Otrais iemesls - nav vairāk jākautrējas apmatojuma, kas lien ārā no peldbiksēm. Tā vietā, lai koptu savu ķermeni, vienkāršāk ir to aizklāt no aplūkošanas! (kā kopt intīmās vietas - skatīt šeit).

Un trešais iemesls - vienkārša atdarināšana. Pajautājiet lielākam vairumam jauniešu - atbilde skanēs apmēram tā: "tas ir moderni"... Un pakaļskrienot modei, daudzi jaunekļi peldas nevis speciālos šortos peldēšanai, bet gan izmanto ikdienas šortus un pat apakšbikses! Daudzi jaunieši vispār nezina, ka šorti tiek klasificēti pēc to piederības - ikdienas nēsāšanai, pludmalei, boksa utt. Un staigā pa pilsētu pludmales šortos! Kas izsauc neizpratni, īpaši ārzemniekiem. Ar ko šorti peldei atšķiras no ikdienas šortiem? Šorti peldei ir spilgtās košās krāsās, tiem nav kabatu (var būt neliela kabata - maisiņš ķermeņa pusē), un to iekšpusē ir intīmais oderējums no viegla plāna auduma vai tīkliņa (sietiņa), kas nozīmē ka zem šiem šortiem nav paredzēts vilk vēl citu apakšveļu - īsbikses vai peldbikses.

Un šortu ražotāji izspēlēja viltīgu reklāmas gājienu - izziņoja, ka peldbikses pludmalē nēsā tikai «zilie»! Un daudzi tam noticēja! Iznāk, ka visa vecākā paaudze, kura pludmalē atradās peldbiksēs - ir zilie... Absurds, un tikai.

Par to, ka tas kaitē vīriešu organismam, dabiski, tiek noklusēts. Un daudzi jaunieši izrīkojas pludmalē pavisam absurdi - sauļojas un peldas šortos, zem kuriem vēl arī ir īsbikses vai pat peldbikses (!!!), jeb atnākot uz pludmali, novelk peldbikses un peldas šortos - bet pēc peldes uzvelk peldbikses zem slapjiem šortiem! Tas ir galīgs neprāts! It īpaši tas attiecas uz zēniem un pusaudžeim, jo viņu dzimumsistēma vēl nav nobriedusi.

“Turklāt tas, ko runā par apspīlēto apakšbikšu kaitējumu, nav gluži bez pamata, jo daba iekārtojusi tā, ka sēklinieka maisiņš atrodas zināmā attālumā no ķermeņa, un tam ir viens mērķis - lai oliņas atrastos mazliet zemākā temperatūrā nekā pārējais ķermenis. Temperatūra spermas produkcijai ir ļoti būtiska. Līdz ar to veļa vai apģērbs, kas stingri piespiež vai karsē, negatīvi ietekmē spermoģenēzi un arī testosterona produkciju, jo tieši sēklinieki ir atbildīgi par testosterona izstrādi. Tas nozīmē: ja sēklinieki atrodas nepiemērotā temperatūrā, to funkcionālās spējas mainās. Veselībai var kaitēt pat nelielas temperatūras izmaiņas” saka Latvijas urologu asociācijas prezidents Alvis Laukmanis.

    Tātad, kā tomēr ir pareizi ģērbties peldoties un sauļojoties?

- sauļojoties, vislabāk līdz minimumam apklāt ķermeņa daļas ar apģērbu, bet ja ir iespēja, tad vislabāk sauļoties kailiem. Šajā gadījumā ķermenis vispār netiek pakļauts temperatūras disbalansam. Un visam ķermenim ir vienādi līdzena krāsa bez baltiem plankumiem. 
- peldoties, vienalga peldbiksēs vai šortos, nekādā gadījumā neatstāt tos slapjus žūt uz ķermeņa (ar ko grēko daudzi jaunieši, un pie tam, absurdi nēsā zem šortiem vēl arī peldbikses vai īsbiksītes). Obligāti pēc peldes jānovelk slapjā veļa un jāuzģērbj sausa!

Tāda, grūti ārstējama vīriešu slimība, kā prostatīts, kurš vēl dažas desmitgades atpakaļ, bija 60-gadīgo un vecāku vīriešu liktenis, mūsdienās ir krasi kļuvis «jaunāks», un no tā cieš dažādā formā katrs otrais 40-gadīgais vīrietis. Cēloņi šeit ir vairāki, bet viens no tiem - vīriešu «vērtības» pakļaušana temperatūras disbalansam. Bet jauno vīriešu tagadējā paaudze, vēl vairāk padziļina šo disbalansu. 

Viss iepriekš minētais attiecas ne tikai uz peldēšanos dabā, bet arī apmeklējot baseinu. Daudzos modernajos baseinos ir saunas, un pat baseina apmeklēšanas noteikumos teikts, ka saunā jābūt kailam, bez peldbiksēm, zem sevis paklājot sausu dvieli. Saunā ir sauss karsts gaiss, un atrodoties tajā slapjās peldbiksēs, no tām sāk iztvaikot mitrums, kas noved pie ķermeņa temperatūras nelīdzsvarotības. Un otrkārt - ja saunā vienlaikus ir vairāki cilvēki slapjās peldbiksēs, tad pazeminās arī gaisa temperatūra, kas samazina šīs iestādes apmeklēšanas efektu ...

Un kamēr pērkons (mūsu gadījumā - prostatīts) nav iedārdējies, neviens no jaunekļiem nopietni nedomā par to. Bet kad iedārdēsies, tad...

Nekādā ziņā nedrīkst peldēties un sauļoties ar divām biksēm uz ķermeņa - šortos un apakšā vēl īsbikses !

Tas ir divkāršs sitiens pa vīriešu lepnumu.

Un sekas nāks vēlāk, kad to izlabot būs grūti vai pat neiespējami!

Vēl noderīga informācija vīriešiem un jauniešiem:

Sekss un kailuma komplekss >

Cinks ir panaceja vīrietim? >

Kas ir erekcija? >

Rīta erekcija vīriešiem >

Peldēšanās un sauļošanās šortos novedīs jauniešus līdz bēdīgam finālam >

Tautas līdzekļi erekcijas atjaunošanai un uzlabošanai >

Kā pareizi sauļoties?>

Saule mīl vīriešus>

Vīriešu intīmā higiēna>

Par ko kaunīgi klusē>

Onanija vai masturbācija?>

Masturbācijas tehnika>

Dažāda seksualitāte>

Vīrieša dzimumloceklis>

Bērnu un pusaudžu erotisms>

==================